Małgorzata Rudnicka

Śpiewaczka, pedagog.

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Lublinie w klasie skrzypiec oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury chóralnej i specjalizacji pedagogicznej kształcenia słuchu. Śpiew solowy ukończyła na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Uczestniczka licznych kursów i warsztatów, m.in. Mistrzowskich Kursów Wokalnych m.in. z: Raffaele Cortesi (Parma, Italia), Stefano Ragni (Perugia, Italia), Jagną Sokorską (Selianitika, Grecja), Międzynarodowych Warsztatów Wokalno-Scenicznych „Opera – connecting people” w Łodzi.

Artystka bierze udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą. Wykonuje muzykę wokalną różnych epok i stylów. W swoim repertuarze posiada utwory z gatunku muzyki sakralnej, oratoryjno-kantatowej, operowej, operetkowej oraz pieśniarskiej. Wykonała partie solowe w takich dziełach sakralnych m.in. jak : M. Palmeri – Misatango – Misa a Buenos Aires, A. Vivaldi – Gloria in D RV 589, J. Szopiński – Missa Brevis, F. Schubert – Msza G-dur D 167, A. Chlondowski – Missa In Honorem s. Andreae Bobola op. 73, St. Moniuszko – Widma, St. Moniuszko – IV Litania Ostrobramska.

W latach 2006-2011 współpracowała z Teatrem Muzycznym w Lublinie. W latach 2010-2018 była dyrygentem Chóru Św. Cecylii w Lublinie.

Obecnie pracuje ze studentami, ucząc emisji głosu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina – Wydział Dyrygentury i Wokalistyki Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki.

Od października 2017 roku jest zatrudniona jako śpiewaczka w Polskiej Operze Królewskiej.