O festiwalu

🎹 Międzynarodowy Festiwal OrgaNOWE Brzmienia

22 października — 8 listopada 2019 w kościele MB Królowej Polski w Warszawie-Aninie

22 października rozpocznie się w anińskim kościele Międzynarodowy Festiwal ORGANOWE Brzmienia. Potrwa do 8 grudnia. Przed nami różnorodne koncerty, skierowane do różnych grup odbiorców, wybitni wykonawcy z Polski i ze świata. Zróżnicowany repertuar, typowe i nietypowe pory dnia (by każdy, kto chce, mógł doświadczyć muzyki), a podczas koncertów transmisja z chóru (by nie tylko słyszeć, ale także widzieć artystę) i wprowadzenie do koncertów prelegentki z Filharmonii Narodowej. Festiwal organowy inny niż wszystkie.

Nazwa festiwalu kryje w sobie to, z czego nasi parafianie są bardzo dumni. Pierwsza edycja festiwalu zbiega się z inauguracją  31-głosowych organów zbudowanych w anińskim kościele — najnowszych organów prawobrzeżnej Warszawy, instrumentu o wybitnych możliwościach koncertowych. Uroczyste poświęcenie organów nastąpi 17 listopada o godzinie 13:00 podczas Mszy Świętej, której przewodniczyć będzie biskup Romuald Kamiński.

Festiwal organizowany jest przez Anińskie Towarzystwo Artystyczne, parafię Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie, Szkołę Podstawową nr 218, a koncerty mogą się odbyć dzięki wsparciu finansowemu dzielnicy Wawer. Patronat medialny objęło Radio Warszawa i Tygodnik Idziemy.

Szczegółowy program na plakacie.

festiwal.organywaninie.pl

facebook

Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie-Aninie ul. Rzeźbiarska 46